• bilgi@firmaist.com

HABER DETAYI

12 Nisan 2017 21:18

Arşiv ve depolama raf sistemleri

Arşiv ve depolama raf sistemleri

 

TEKNİK RAF SİSTEMLERİ

Raf sistemleri pek çok farklı alanlarda tercih edilen sistemlerdir. Amaca uygun raf üretimi önemlidir. Üretilecek olan rafın hangi esas maddeden üretileceği de ayrıca önem teşkil etmektedir.

Raf sistemleri pek çok farklı alanlarda hafif, orta ve hatta ağır diyebileceğimiz farklı türden eşyaların belli bir niteliğe bağlı olarak sıralandırılması için son derece ideal sistemlerdir. Raf sistemleri aynı zamanda dosyaların arşivlenmesi için de oldukça fazla tercih edilmektedir. Müşteri, iş yeri ve daha genel bir ifade ile kullanım alanına göre raf sisteminin derinliği, genişliği ve diğer yapısal özellikleri farklılık gösterebilmektedir. Burada esasında müşteri talebi de önemlidir. Nitekim bu alanda başarılı ve adından söz ettiren bir firmanın müşteri memnuniyetine önem vermesi gerekmektedir. Rafların uygulanacağı alan en başta, doğru bir şekilde analiz edilerek, ihtiyaca en uygun raf sistemleri geliştirilmelidir.

Alışveriş merkezleri, marketler, mağazalar, depolama alanları, kurumlar, firmalar ve daha pek çok alan için uygun ahşap yada metal rafların doğru bir projelendirilme yapılarak, montaj ve kurulumu ile birlikte tamamlanması gerekmektedir. Bu aşamada firmamız, ihtiyaç duyduğunuz çelik raf sistemleri için imalat, montaj ve hizmet sonrası da tam destek vererek, beklentilerinizi en iyi bir şekilde karşılamaktadır.

Raf sistemleri geliştirilirken üzerinde durulması gereken bir diğer önemli konu da ölçülendirmelerdir. Çoğu zaman raflar standart ölçüler ile üretilmektedirler. Farklı genişlik, derinlik ve ayak ölçülerine sahiptirler. Burada kullanım amacına ve müşteri talebine göre ölçülendirmelerde gerektiğinde “ara ölçü” diye tabir ettiğimiz ölçüleri de alabilmekteyiz. Bu sayede sonuç olarak rafın kullanım alanı için en uygun ölçüye ve dayanıklılığa sahip olmasını sağlıyoruz.

Bir raf sisteminin dayanıklılığı aynı zamanda rafın kalınlığı ile de doğrudan orantılıdır. Özellikle söz konusu raf sistemi metal diye tabir ettiğimiz raf sistemi ise burada tercih edilebilecek farklı kalınlık ölçüleri söz konusudur. En az 0,70 mm olarak tercih edilebilecek bu raf kalınlığı, en fazla ise 2 mm şeklindedir.

İhtiyacınıza en uygun bir raf sistemi için bu alanda uzun yıllardır tecrübe kazanmış bir firma ile çalışmanız önemli olmaktadır. Bu doğrultuda bizlerle iletişime geçtiğinizde öncelikli olarak ihtiyaç ve taleplerinizi göz önünde bulundururuz ve raf sisteminin kurulacağı alan doğrultusunda en uygun projeyi yaparak, kısa sürede ihtiyacınıza en uygun metal raf sistemleri üretim, montaj hizmetlerini gerçekleştiririz.

Firma Bilgileri

TEKNİK RAF SİSTEMLERİ
0 (212) 293 2959 Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.